ENDED MOA SIRA


Maailma inimmõistus valitseb hetkel, kui ta loob. Loob – see tähendab mõtleb. Loov mõte ongi jõud. Kes midagi välja mõtleb, on teistest tugevam. Kuni tuleb uus ja parem mõte ning otsekohe muutub ta eelmisest, äsjasest parimast, veel tugevamaks. Niisiis, peab juht suutma luua süsteemi, kus tema nõuandjad ei haaraks võimu endi kätte. Tõeline juht omab alati värsket ja loovat mõtet, sest ainult see annab talle tegeliku võimu. Eestis ei ole alates aastast 1939 olnud enam ühtegi loovat mõtet. Oma riik ei ole loova mõtte vili. Oma riik ei puutu üldse asjasse. Eduard Wiiralt lõi Pariisis ja Arvo Pärt Münchenis.

Kogu loomise psühholoogia baseerub loodusel. Taimed räägivad inimesele täpselt, mis tal viga on või mis on tema teekonna järgmised punktid. Praegune aeg on uute kuningate tulemise hetk muutuvas ajas. Inimene teab, et tal on taime üle jõud, sest ta suudab toituda teisest omasugusest. Kuid rakud, kes valitsevad inimesi, on teinud igaüks eraldi ja ühekaupa, oma diili taimedega. Mis tähendab, et rakud valitsevadki meie maailma. Inimene, kes vaktsineerib ennast võõraste rakkudega, kuulutab sõja oma pärisrakkudele. Hirmust surma ees, olgu see vanuigi või varajane. Varajane surm seejuures on normaalne, sest targad rakud avastavad vea kiiremini ning asuvad looma uut ja paremat. Seepärast on vanad inimesed tarkadel rakkudel niiöelda “jalus”. Sa küsid kuidas nii? Miks? Seda ei tea muuseas ka rakud ise, küll aga nende alglooja ehk pisim olemasolev mõte. Jõud.

Millest ja miks tekkis vägivald? Hing soovib alati olla ja jääda terviklikuks. Kui tervik saab rikutud, on ka hing katki. Selle pärast võitlevadki meie keha rakud, et lüüa teist katki – lõhkumaks hinge. Mu mõtted on sulle arusaamatud sest just nüüdsama tunneme mõlemad, et tahaks siit põgeneda.

Kuidas siit põgeneda? Aga armasta oma rahvast. Armasta oma maad. Muuda absoluutselt kõik armastuseks! Nii näed otsekohe, kuidas mitte miski ei sunni sind enam ära põgenema. See on minu presidendikõne avalause. Ei mingit “daame ja härrasid”. On üksnes – minu kallid. Kui ma sellesse ei usu, ei ole ma õige president. Nii võiks mõelda igaüks, kes omale selle mõtte pähe võtab.

Täna ei katsetata inimeste peal mitte vaktsiine, vaid doose. Koguseid. Süüdimatute lollpeade “vabatahtlik” osalemine selles protsessis on niiöelda “heade” suur plaan, mis sai alguse peale II Maailmasõda, kui loodi Ühinenud Rahvaste Organisatsioon. See “punt” on olnud algusest peale ametis maailma uue korra kehtestamise eesmärgiga ehk kunstliku geneetilise segaduse tekitamisega.

Rooma isandad ja isandad enne Rooma impeeriumi, veel kaugematest aegadest, ei seadnud ennast ümber. Nad teadsid. Õigemini üks osa neist teadis, ülejäänud mitte, et enese ümber seadmine, viib katastroofini. Viiski – nagu me teame. Või siis? Kas me teame, mis juhtus kõikide varem eksisteerinud ja tänaseks hävinud ühiskondadega? Meie niinimetatud õpikud, mille autorid on valdavas osas lihtsalt oletajad, kes täidavad tuima kuulekusega korraldusi ning kirjutavad kokku lugusid, ei ole lõppude lõpuks grammigi kaalukamad, kui igapäevast imbetsillsust hooldav meedia.

Rooma isandad ei löönud oma teenijat. Piits plaksus ikka seal, kus keegi ennast muidu kehtestada ei suutnud. Ei mitte orjade, vaid iseenda silmis. Sitt mees ei löö teist elusolendit selle pärast, et teine paika panna. Ta tahab ennast paika panna – sest ta on sitt mees aga ei tea ühtegi teist võimalust. Sitad mehed saavad peremeesteks ja võimulolijateks alati ühtmoodi. Vale, alatuse, pettuse ja reeturlikkusega, mida raamitakse hirmu ja kaosega, et oma võltsi suuremeelsust ja teeseldud üllust eksponeerida.

Inimmõistus on kohustatud järele jätmatult looma. Üksnes ja ainult nii on ta suuteline maailma hoidma. Kogu möga selle või teise parandamisest või paremaks muutmisest on lihaveise väljaheide. Paremaks, moodsamaks, efektiivsemaks ja mis kõik veel seda protsessi ei iseloomusta, pole sel loomisega vähimatki pistmist. Miks, küsid sa enesestmõistetavalt. Sest need sõnad ei küündi kirjeldama kvaliteeti. Loomingu kvaliteeti. Aina rohkem ja rohkem luua, selle asemel, et luua täiuslikku, saigi varasemate ühiskondade hukatuseks.

Kuidas teha head teatrit? Pane piletile selline hind, et mitte keegi seda osta ei suuda. Nii ei vaja sa ei näidendit, lavastajat, näitlejaid, kunstnikku, heliloojat ega lava. Müü teatripiletit, mille hind on sadaviiskümmend tuhat naela ja see ongi teater. Etendus, mida mitte keegi kunagi ei näe, aga millest räägivad kõik…

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: