MOLOTOVI KOKTEIL


Desjat, devjat, vosem, sem, šest, pjat, tšetõre, tri, dva, adin, pabeeeeedaaaaaa… röögib hullumiseni viidud inimmass ning isake, kes on mausoleumi tribüünil silm vidukil mängu jälginud, vajutab demonstratiivselt punast nuppu puldil.

Moskva, üheksas mai

GUM-i seinale monteeritud hiigelekraanilt näevad Punasele väljakule kutsutud sedasama telepilti mida kogu ülejäänud kuuendik planeedist vaatab televiisorist. On kõrgtehnoloogiline ja tipptasemel vändatud videošõu suurest võidust vaenlase üle. Näitab sõjamehi, kes teavad mida nad teevad. Mehi kelle vormidel vilksab Georgi linte, nagu neid rahva seas velkleb kõikjal, segi nelkide ja punalippudega. Näeme hirmuäratavale rakketide ilmumist luukidena avaneva maa põuest ning nende starte. Kümned tuumapeadega süstikud, tulejuga sabas, sööstmas otse taevasse. Vahele näitab kiirelt vaheldumas pildikesi kõigile hästi tuttavatest paikadest planeedil. Eiffeli torni, Brandemburgi väravat, Vabadussammast New Yorkis, Big Benni ja isegi kängurumaa ooperiteatrit. Edasi liigume pildiga tagasi ning näeme, kuidas raketid muudkui tõusevad ja kaovad kõrgustesse. Rasssiiiiijaaaaa, röögivad ühed, Pabeeeeeedaaaaaa kajab rahvamassis vastu.

Venemaa tähistab üheksanda mai võidupüha. Võitu kogu ülejäänud maailma üle. Võitmine tähendab Venemaa jaoks sedasama mida teise maailmasõjagi puhul. Vaenlase maa pealt pühkimist ning kõigi tema saavutuste ja varade enda omaks kuulutamist. Venemaa tähistab võitu Suures Tuumasõjas. Kroonikakaamerad jäädvustavad inimmassist pilgeni bulvaritel ohjeldamatuid rõõmupisaraid ning üksteist kallistavaid õnnelikke venelasi. Midagi sellist nähti viimati Juri Gagarinit tervitades. Putin raiub selle kuupäeva kõigi venelaste alateadvusse nagu jumal raius kirvega nende nägusid kui maailma lõi. Juubeldava rahva silme all astub ta siis mausoleumi tribüünilt aeglaselt trepist alla ning lehvitab. Ta läheb mausoleumi. Ta on andnud Venemaale ja venelastele oma elutöö ning nüüd on aeg anda oma elu. Alles äsja joovastuses olnud massid jäävad hiirvaikseks ning maailm tundub justkui tarduvat. Vaid suured sõnakuulmatud pisarad voolavad mööda kõigi venelaste palgeid kui jätavad jumalaga oma Jumalaga. Nad teavad, et ta ei välju sealt enam iial. Nõndasamuti ei ilmu ka mausoeleumi karniisile enam Lenini nimi. Renoveerimistööde käigus tuli vahetada vaid nime esimene silp. Nüüd ilmub punast graniitseina seni dekoreeritult varjanud Venemaa trikolooride tagant välja tema nimi. Seda kõike näeb kuuendik planeedist oma kodudes ja kõikides muudes avalikes kohtades, kõikidest televiisoritest ning igal telekanalil.

Need venelased, kes kogu selle sabati keskel vargsi ärevust tundes pauku ootavad, jäävad aina pettunumate nägudega ainiti jõllitama. Kas tõesti? Kas me tõesti võitsime? Kas meie juhi plaan, päästa Venemaa ning hävitada kõik muu just üheksandal mail oli taas nii jumalik, et vaenlane ei jõudnud isegi reageerida, vastulöögi andmisest rääkimata. Nad otsivad kõigi oma kätte sattuvate seadmetega mingitki informatsiooni, aga ei midagi. Kontakt maailmaga ongi kadunud. On informatsioon mida antakse kõikides meediakanalites ja see ei jäta kahtlustki, et Venamaa antud täielik tuumalöök on hävitanud lääne fataalselt. Eta vsjo naša…ei röögi enam marödööritsema harjunud mass vaid küsib seda isegi imestades. Eta vsjo naša? Nii apokalüptilist võitu ei julgenud keegi uneski näha.

Kulub sajand, kui venelased saavad aru, et Putin lihtsalt huias kõiki, aga tegi seda nii taktikaliselt peenelt, et iga kõhklus, küsimus või oletus formuleeriti silmapilguga vandenõuteooriaks või vaimuhaiguseks. Kõik see, mida venelased saavad näha pärast üheksandat maid, on nende arusaama kohaselt Venemaa. Planeet kannab nime Venemaa ja see kõik mis kunagi oli midagi muud, ei ole täna enam see. Need, kes söandavad küsida, aga kuidas nii – kus on fašistide laibad ja riikide rusud, kus nende suitsu mattunud linnade varemed ja nende hävinud tapariistad, millega Venemaad hävitada püüti…need küsijad naerdakse lihtsalt välja. Me pühkisime selle maa pealt ja rajasime piirideta Venemaa. Kroonikakaadrid hävitatud vaenlaste maadest on võetud nii Ukrainas, Süürias kui mujal, kus venelaste pommid on viimased aastakümned laastanud. Aga njujoork? Küsib lõpuks lihtne venelane, kes tahaks näha maatasa tehtud suurt õuna. Seda pole olemas olnudki – saab ta sajand hiljem vastuseks. See kõik, lugu Ameerikast ja niinimetatud vabadusest, oli fašistide ja nende käsilaste piirideta pettus ja peadpööritava propaganda vili, mida sellest läbi imbunud ja ajupestud lääne inimesed pidasid enda omaks. See oli siis ja on nüüd Venemaa ning me ei luba enam iial tõsta pead küünilisel opurtunismil, väikekodanlikul fašismil ega natsionalismil.

Täiesti mõeldav stsenaarium – mõtled sa nüüd või vastupidi, ütled et ma olen lolliks läinud. Aga mis vahet seal on, kas kuulutada end avalikult süstituks või kleepida autole Z täht? Mis vahet on kogu Ukraina rahva sõimamisel fašistideks ja sundvaktsineerimisest keeldujate siunamisel surmakülvikuteks? Mille poolest erineb Georgi lint helesinisest marlimaskist? Mis vahet on lastele tehtavas ajupesus aina uute tõhustusdooside õnnelikuks tegevas toimes ning nende auvahtkonda kamandamisest igaveste tulede ja tundmatute sõdurite juurde?

Me vaatame mis saab ja teeme siis oma plaani selle järgi, mõtleb täna Ukrainast tulevaid uudiseid jälgiv Schwaabi farmaglobalist ning poetab näpuotsaga, et sügisel võib oodata ees kolm võimalikku stsenaariumi piirangutest, vastavalt sellele mis tüvi turule tuleb. Oletada võib, et seoses suurenenud sõjapõgenike rändega vajavad rahvamassid ka ravimireligiooni reformatsiooni ning kindlasti saame näha ka vahepeal unustusse vajunud legendaarseid viiruslikke haigusi.

Maailmas kallab juba pikemat aega ning saju lõppu pole niipea näha. Räästa alla tõstetud vandenõud ajavad üle ning rentslites koos sooja roojaga voolab ka tõde.

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: