2020 LUBADUSED


Kirjutan täna endale.  Terveks järgmiseks aastaks, lubadused, iseenesele. Mina ise jälgin nende täitmist ja kui teisiti ei saa, siis saab kolmandat moodi, aga üks on täiesti kindel – armastan ennast ja mulle kalleid inimesi.

Ma olen kordumatu, sest olen võtnud kanda selle, mida enamasti jagatakse osade või tükkide kaupa. Olen uhke, et olen see, keda pole vaja upitada. Pigem saab mulle osaks küündimatute kambakas, et õppida end veelgi enam hindama.                              Ma  juhin nii maa- vee- kui  õhusõidukit. Kasvatan, püüan või kütin, et olla söönud ja aitan toita ka teisi. Suudan käsitseda erinevaid relvi ja kasutada relvana ka sõna, päris mitmes keeles. Kergusega suudan matkida ükskõik kelle käekirja, sest olen suurepärane joonistaja ja kalligraafias professionaal. Ma maalin millega tahes, seda mida tahan, mitte seda mida oskan.                                                                                    Teen kolme kõige ilusamat lipsusõlme kinnisilmi ja jäädvustan sind su hetkedel koolitatud fotograafina, usu või mitte. Homne päev võiksin avada oma restorani, juuksuriäri või nõuandeteraapia kabineti ning toimetada neis kõhkluseta ja tipptasemel elamusi luues.                                                                                                            Ma pole tsisterniturist, kes passi läbisõiduviisasid kogub. Reisin maailmas seepärast, et mulle meeldivad inimesed ja nendega suhtlemine, olemata mõjutatud üksteise taustast või päritolust. Armastan Aafrikat, Lähis-Ida ja Aasiat. Huvitun hõimukultuuridest ning kommetest ja tunnen neid hästi.                                              Olen hea armastaja. Mul on vähestele väljavalitutele osaks saav huumoritaju. Ma armastan inimesi ja olen samas halastamatult otsekohene tõusikutest matsidega.

Jaanuar

Memory 2020. Kaheksa muusikalihittide kontserti Eesti eri kontserdisaalides.          See on kerge, sillerdav ja hoogne kava kuldsete klasikute ning uuel hooajal muusikateatri töösse tulevate etenduste pärlitest.  Aitäh Vanemuine, et Memory´t juba mitmeteistkümnes aasta järjest teed ja nii meile kõikidele kalli Tarmo mälestust hoida võtad. Memory publik on helde annetaja Vähiravifondile “Kingitud elu” juba aastaid. Laval imelised solistid, Vanemuise sümfooniaorkester, dirigent Martin Sildos. Mind kutsus Tarmo. Sellest ajast olen seda tänu ja pühendumisega teinud. Luban anda endast konferansjeena maksimumi ja parima selgi kontsert-tuuril.

Veebruar

Eesti Vabariik 102. Sõidan Araabia Ühendemiraatidesse. Dubai, Omaan ja Abu Dhabi. See on minu kümnes reis emiraatidesse. Siit edasi ma neid enam ei loenda ning julgen öelda, et sellel, kõigil eelmistel ja tulevastel reisidel käinud, on rahul ja õnnelikud. Õukonna sünnipäevakõnesid õnnest, heaolust ja vabadusest ma see aasta ei kuula. Luban anda endast giidina maksimumi ja parima seekordselgi reisil.

Märts

Teatrikuu. Kirjutan lõpuni valmis oma näitemängu ja annan kaasa haaratavatele lugeda. Kui kõnetab, nagu öeldakse, panen töösse ja toon lavastajana rahva ette. Kuu lõpus sõidan taas Araabia Ühendemiraatidesse.

Aprill

Naljakuu. Maalin ja ilma naljata. Maalin niipalju kui torust tuleb. Aprillihommikute valguses oma katuseateljees, kui ärkamised on muutumas virgumisteks, mitte pimeduses kohmitsemisteks. Kuu lõpus sõidan taas Araabia Ühendemiraatidesse. Viin ema ta sünnipäeval heasse restorani pidulikule lõunasöögile.

Mai

Minu kuu. Piibelehed ja kastanid õitsevad. Asulasisesed teed on tsiklikõlbulikud ning aedadest maastikule liuglevates lõhnades on rammus põlluväetis vaheldumisi grillilt tõusvate lihalõhnadega. Korrastan kodu ja koduümbruse ning võtan armastusega vastu lähedasemad sõbrad, et volbrikuu algust ja kevadet tähistada. Luban, et olen alates hooaja esimesest tripist tähelepanelik ja hoolas mootorrattur ning samuti luban oma kallile Villele, et tema kümnes juubel saab olema pidulik ja väärikas.

Juuni

Pööripäevad looduses ja elus. Ootan seda kuud ja kõike mida Juuni toob, väga hingest ja lootusrikkalt. Luban olla olemas, kohal, kõrval ja hoidmas. Armastuse, loovuse ja mehelikkusega. Luban olla väga hea õhtujuht ühes erilises pulmas. Tahan sel aastal Jaaniöö imet näha ja ehast koiduni väge ammutada, et see tegudesse saaks.

Juuli

Südasuvi. Olen tagasi omal kohal ja see kes ma tegelikult olen. Valin üksnes need tegevused, ajad, kohad ja kaaslased, et tunneksin end tõeliselt vabana ja õnnelikuna. Luban olla iseenda parim sõber läbi armastuse oma kõige kallimate vastu. Hoida, kaitsta ja toetada oma lähedasi ning hoolida oma rollist olla jälle väga oluline. Luban endale laiskust just siis, kui olen hommikul meres käinud, olgu ilm milline tahes.

August

Läbikukkunud riigikukutajate ja sissekukkunud reeturite kuu riiklik tähistamine. Luban, et jätkan senist õukonnauudiste täispaastu ning ei lasku evolutsiooniredelil pulkagi allapoole. Naudin suveõhtute augustitaevast oma aias ning teen sõpradele tõeliselt hoole ja armastusega maitsestatud õhtusööki. Mängime mu etendust ja valmistume järgmiseks projektiks.

September

Koolimineku kuu. Asun õppima. Luban endale nädalas maksimaalselt kaks vaba päeva, kui puhkan töötegemisest ja õppimisest. Luban enesele ühe kalaretke heade kamraadidega ning olen neile abivalmis ja heaks sõbraks igas ühises ettevõtmises. Luban hoida oma tervist samuti nagu suvel ning hoida head füüsilist ja vaimu vormi. Tähistame pulma aastapäeva pereringis.

Oktoober

Viinakuu. Jahi alguse aeg. Lähen jahile ning võtan metsas käimisi endise kirega. Aitan korraldada, läbi viia ning teenida ürituste ja sündmustega talvevarud ja toidu. Reis Araabia Ühendemiraatidesse. Luban reisiseltskonda väga hea giidina väga hästi teenindada. Luban olla terve ja rõõmsamelne vaatamata ilmale.

November

Pagemise aeg. Pagen tuppa, kamina lähedusse. Naudin oma õpingute hoogu ning tööd mida teen. Hoian pere ja aitan oma ema. Luban, et jalutan sada kilomeetrit nädalas, vaatamata ilmale. Luban, et kuulan see kuu palju klassikat ja käin headel kontsertidel. Kuu teise poole reis Tansaaniasse ja Zanzibarile tuleb veel ägedam kui eelmised ning luban olla väga hea giid kõikidele Aafrika huvilistele.

Detsember

Aasta lõpp.  Vaatan tagasi täna kirja pandule ning luban, et ei anna endale mingeid hinnanguid. Olen õnnelik, mul on pere, kodu, sõbrad, töö ja ma tean kes ma olen. Minu plaanid realiseeruvad kergusega, läbi töö ja pühendumise ning ma olen õnnelik et olen küpses eas ja suurte kogemustega rändur. Luban endale klaasikese väga head šampanjat.

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: