HEADUS OSA I


OSA I

Avastasin, et energia süsteemis on võti, mille abil ongi arukamad me seast suutnud luua enesele kasu toova äri. Ei ma ei räägi fosiilide põletamisest turbiine käivitavates ahjudes või nende pöörlema panekust voolava vee või tuule abil. Ma ei räägi neist veelgi enam, kes katavad hektareid maad plastmassist paneelidega, millega päikest talveks “sisse teha” ja purkidega sahvrisse riiulisse panna. See on võrreldav kinnisideega, olla vahkorras oma unelmate naisega, lubamata tal sejuures sukapüksid jalast ära võtta. Hollandis elav sõber rääkis, kuidas sealsed tapamajad ei suuda ööpäev läbi undava tapamasinaga eksekuteerida lehmi, kes on veetud hukkamisele seepärast, et karjamaadel pole enam ruumi. Iga vaba jalatäis maad on kaetud mustade tahvlitega ja paistvat, et seda ei peata enam miski. Raske on inimesest aru saada. Tal on laktoosi ja gluteeni talumatusest tekkinud idee, tappa lehmad ja panna nisu asmele päikesepaneelid kasvama. Varsti seisame juhtmed perses nagu need ilma hääleta autod ja ootame kuni kõht täis saab, et siis edasi toimetada…

Mis energia see on, mis inimese sünnitab, elus hoiab ja lõpuks lagundab? Üks ja seesama energia. Seespidise tekke ja väljapoole survega, nagu uraan. Selle piltlikuks kirjeldamiseks lihtsaim moodus on tuua lauale piljardikuulid. Asetada need mängulauale ning teha siis hea avalöök. Vahele olgu öeldud, see avalöök on oma Jumalikul moel juba ammuilma tehtud või veelgi täpsem olles – alles käib. Niisiis mäng on lahti löödud ning see kestab, kuni – no ütleme siis nii, et must on augus. Sest nii, nagu miski algab, saab see ükskord ka otsa ja algab siis uuesti ja nii lõpmatult. See on mäng!

Mäng, mille põhiolemusel pole vähimatki pitsmist edevate rituaalidega, jätmaks muljet, et laual veerevate munade kulgu just nimme nii mõeldigi, kui puust kepiga ühe pihta toksati ja kerad keerlema pandi. Selle mängu paneb käima seesama energia, mis käivitab kõik elusolendite rakud. Need millest koosneb silmaga nähtav, olenedes üksnes vaataja võimest näha. Kuidas ma sulle seda kirjeldan? Las ma proovin. Pole vahet, näiteks – mine perse. Vabandan. Need kaks sõna. Kas sa sosistad seda teatris võhivõõrale inimesele, kes kõrvaltoolil etendust vaatab või karjud seda kogu rinnast varahommikuse paneellinnaku külma akustikaga eksterjööris, hoiak sinusse on sama. Nõnda on ka energiaga, mis jääb kahe kuuli vahele olenemata lööja antud kepihoobist. See energia võib olla suurem või väiksem, aga ta on oma olemuselt alati seesama.

Niisiis on kahe piljardikuuli vahel nende kokkupõrkel sündiv energia, identne energiaga, mis eluleb ühes rakus. Piljardikuuli pinna energiaväli on inimese rakuenergiaga täpselt seesama. Terviku ja selle osade erinevus seisneb loodud süsteemi puhul lihtsalt selles, et rakk, oma täiuslikkuses, ajab taga paremat. Uut kvaliteeti. Arengut järgmisele tasandile. Seepärast ta kollegiseerubki ning mitmekesi loovad nad juba midagi sootuks võimsamat, kelle püüd omakorda, on saavutada järgmine siht ning nõnda edasi. Lõppeb siis inimesega endaga see areng korraga ära? Nii võib ta pealtnäha paista tõesti, kui jätta märkamata ja pigistada kinni silmad tegelikkuse ees ning võidelda nagu valdav osa inimkonnast, vananemiseks ja suremiseks nimetatuga. Omavahel öeldes on nii mõtlev inimene, lollim kui lillkapsas või veelgi lollim kui teine inimene, kes on tegelikult igast taimest kordades lollim, kuigi ta viimse hingetõmbeni on valmis raiuma tõde oma ülimuslikkusest kõige ülejäänud elusa suhtes.

Tahad ma tõestan sulle, et isegi su silmarõõmuks maha niidetud murulible, on sinust võimekam? Näed, said isegi aru. Lihtne, eksju – tema kasvatab ennast tagasi…

Sest samast muruliblest veel rääkides, pole ta sinust võimekam üksnes seepärast, et kasvatab ennast uuesti, nagu püüavad ja isegi õnnestuvad mõningad reptiilid. Seesama murulible suudab sinuga võistelda kõiges, mis on sinu jaoks niiöelda väljakutse. Sinu IQ võib olla ükskõik kui “kõrgel” mõtlemisvõime arenenumas otsas, ent kasvõi seesama lillkapsas “teeb sulle ära” nagu öeldakse. Tema suudab sekundi jooksul peale vaadates öelda, millest räägib lahekülg teksti. Sina pead seda rida haaval ja täht tähelt lugema, olenemata isegi sellest, kas oled käinud kiirlugemise kursusel ja selle kiituskirjaga lõpetanud. Tema näeb, tajub ja tunnetab tervikut, milleni küündimiseks on inimlooma aistingutes üksnes algeline võime kuulda muusikat kui heli. Loodan, et sina suudad teha vahet mis on mis ja ei tule siinkohal vahele ütlema, et jaaaa, sulle meeldib räppmuusika. See on mu meelest sama ajuvabad sõnaühendid nagu lihatomat või karskusselts.

JÄTKUB

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: