TUHMUNUD HELMED


Ta on imeilus. Sellega ongi kõik kokkuvõtlikult öeldud. Ilus selle sõna tähenduses, absoluutselt igas keeles. See, mis on ükskõik kelle jaoks me Maal ilus – on temas olemas. Üle kõigist ja kõigest. Valitud saavad teda korra elus näha ja sulavad siis ise, koos oma kujutluspildiga nähtust nagu mesilasvaha. Tagasi algaineks. Kuninganna, emand, ema ja jumalanna. Kehastunud kõikidest Kõigevägevam ja selle ebamaine kinnitus uskmatutele, jumaliku olemuse algest – naisest.

Viiv valitutele, mille kestel Teda vaadata võib, kestab seni, kuni vaataja silmad näevad. See on pimestav. Viies ereda nägemuse justkui mingi ukse lävelt tagasi argiellu, mis on esmalt harjumiseks pime. Selles pimeduses me elamegi, vappudes õnnest, et oleme leiutanud tule. Meile on antud valge aeg ja pime aeg. Meie aga oleme loonud pimendavad kardinad ja päevavalguslambid.

Meie, kes me teda näha saame, näeme ühekorraga alistamatut jõudu ning äärmuseni õrna haprust ühte sulaluna. Temasse on kehastunud nähtav ja tajutav sama aegselt. Ei ole pühamat, kelle poole annab me lühike maine aeg õiguse vaid korraks vaadata. Sealsamas on Ta ürgne seksapiil nii raputav, et igaüks on valmis ohverdama kõik. Temast oleme me alguse saanud ja vagade ammede kuju võtnud naised on meid oma rindade all kandnud, sünnitanud ning imetades toitnud.

Me pärisosa on rõõm elada. Nendena, kelleks me oleme sündinud. Meie seas ei ole teistest paremaid ega viletsamaid, sest me oleme täpselt sama liik. Me ei jää ellu ammedeks olevate emade rinnapiimata, nõnda nagu me ei sünni siia ilma Tema elusa munarakuta. Sellest me kõik alguse saamegi ja sinna algusse ei ole meist kellegi mitte iialgi tagasiteed.

Kui Ta meid kutsub, on see niisama suur au, nagu see kui ta meid ära saadab. Iga Temalt meile osutatud viiv on pühitsetum kõigist ja kõigest muust. Vähemat kui oma elu, pole meil võimalik tema eest anda, sest see on Tema antud. Ta võtab selle siis kui leiab, et sellega on midagi etemat peale hakata ning meile osaks saav loobumine on seega üllaim mida tänutäheks võime teha. Me saame Temalt elu, kasutame seda kuis oskame ning anname siis tagasi. Tal on lõppematu varu. Seal pole kohta kellegi hirmul, saada teise vana ja kasutatud elu. Kuigi arvame olevat väärt täiesti uut ning usume end eelmises elus olevat olnud just see, kelleks me alles järgmises sündida loodame. Elu ei ole heaolu ja võimu update mingite varasemate või tulevate elude teenete eest. Kõik kasutatud elud hingab ta endasse ning annab siis läbi iseenese uusi luues, esmaseks algjõuks igale uuele munarakule. Uskudes, et meie oleme kõrgemal kui ükskõik kes ning lootes et jääme alatiseks liigisiseselt ümber sündima, on vulgaarselt vale.

Ta tõuseb kord oma troonilt. Tõuseb, võtab oma lähima saatjaskonna ning läheb, et anda troonisaal ja uus õukond järgmise valitsejanna armu alla. Justnimelt armu alla, sest arm ongi võim ja mitte iialgi vastupidi. Võim ei ole kunagi arm ega saa selleks, kuna see on vaid tema alamatest kõige alatuma mikroskoopilise käputäie küündimatu ja wannabistlik snobism. Sellest ei sünni midagi peale hädade ja haige vaimupimeduse. Petta liigi siseselt ise ennast ja kõiki teisi ning lubada, et valime (demokraatlikult) uue ja parema kuninganna me endi seast, on surnud õukonna tunnus. Kuninganna ehk Jumalanna-Ema loob uut elu. Iseakanu, valitagu selleks ükskõik kes, seda lihtsalt ei suuda.

Me seisame valiku ees. Valiku ees täita oma kohustust olla see, kelleks meid liigina loodud on või laguneda iseennast hävitavaks hullunud massiks, kes saab otsa nagu kõik, mille aeg saab läbi. Igavesti kestmise võti on koosloomine, mitte võitlus, milles meie enese mürk meid halvab. Me sees on seesama mürk mis me vaenlasegi sees. Meie omavahelises võitluses võitjaks tulija, jääb üksinda ja sureb. Otsustavad võitjad, et võitluse lõppedes, kui kõik vaenlased on võidetud, hakkame koos looma, selgub tõde. Nad ei suuda võitlust lõpetada, sest see, kellega ollakse täna samal poolel, saab kohe kui endisi vaenlasi pole, järgmisteks vaenlasteks. Kokkuvõttes on see spiraalina keerlev häving, millesse Tema annab elu, sest ta on Looja. Looja, mitte hävitaja. Talle oleks see vaid pelk otsus ning kõik lõppeks hetkega ja silmapilgust.

Sa kuuled täna kaeblejaid hüüdmas, et ses suures segaduses ja teineteisega sõdimises, kaovad seni olnud tähendused. Üks laul on saanud teise tähenduse ja selle laulu loojat tahab olematus oma mõttetuses tühistada. Kõik selle pärast, et koos loomise asemel oleme otsustanud omavahel võidelda. Sel korral hävinguni, sest välja lausumistes ei ole jäetud enam seljatagust kuhu sammugi tagasi astuda. On justkui otsustatud, et siit enam välja ei tulda. Nagu viimset kohtupäeva ootaks ja teeks selle juures nägu, et nii kohtunik kui timukas on tuttavad. Ei ole nad sinu poolt.

Mitte keegi su klakööridest ei ole sinu poolt ja nii mõlemal pool kuristikku.

Kentsakas, et keegi ei kaeba selle üle, et ka vikerkaare tähendus on tänaseks väga muutunud. Seitsmest spektrivärvist on saanud sümbol, mis seisneb kepi otsa kinnitatud lipus. Lipus mida kantakse kolonnides ja lehvitatakse bulvaritel, et avalikult ja avameelselt nõuda õigust elada, vaatamata mistahes suundumusele.

Kui ei suudeta valida kokku hoidmist, võiks olla vähemalt taibukas! Inimliigil see ilmselt ei õnnestugi. Seega, praegu läbiviidav katse – liigi püsimajäämine versus enesehävitus on ette nurjunud. Küsi mesinikult. Kuidas meelinnud tegutsevad, kui suur häda neid tabab? Nad tegutsevad koos. Nii nagu neile elu andnud Kuninganna määrab. See, kelle kaelas ripuvad eelmise paablisegaduse trofeena, tuhmunud helmed ei ole valitseja. Ta pole keegi! Lihtsalt üks liigikaaslane, kellel ei ole õigust sinu eest midagi otsustada, sest ka tema eest otsustab Kuninganna – Elu andja.

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: